Wspólnota w kościele
Wspólnota jest jednym z filarów każdego kościoła. Czym się charakteryzuje i jaka jest nasza w niej rola?
Wspólnota jest jednym z filarów każdego kościoła. Czym się charakteryzuje i jaka jest nasza w niej rola?
W tym rozważaniu kontynuujemy czytanie ewangelii Jana 6 rozdział. Wydarzenia jakie mają miejsce w tym rozdziale uczą nas o człowieku jako takim i o Jezusie, który deklaruje, że jest odpowiedzią na najgłębsze, najbardziej istotnie potrzeby i pytania człowieka.
Co to jest Pismo Święte i do czego jest nam potrzebne?
Księga rodzaju przedstawia potomków Adama pogrążających się w grzechu oraz potomków Abrahama, których Bóg błogosławi i przez których zaczyna wyzwalać ludzkość z przekleństwa grzechu. Dzięki Chrystusowi, potomkowi Abrahama, zostajemy wyzwoleni z przekleństwa grzechu i jesteśmy obdarowani wszelkim duchowym błogosławieństwem.
Paweł przypomina Tymoteuszowi, by swoją pewność i zaufanie do Słowa Bożego opierał na pamięci o tym, od kogo się uczył.
Rozważanie to jest pierwszym z serii kazań wywodzących się z treści 6 rozdziału Ewangelii Jana. Bohaterowie tego rozdziału mierzą się z tematem fizycznego głodu oraz odpowiedzią na ten problem – cudem rozmnożenia chleba. Cud ten staje się początkiem głębokiej analizy ludzkich postaw oraz rozważań tyczących osoby, natury, znaczenia oraz całkowitej wyjątkowości Jezusa Chrystusa.
Psalm 150 odpowiada na pytania: gdzie, za co, czym i kto powinien chwalić Boga.
Bóg pragnie poprzez swoje działające życie wpłynąć na nasze. Chce wyzwolić w nas poprzez swojego Ducha krzyk serca, tak jak było to w życiu Dawida: „Stwórz we mnie serce czyste, o Boże”.
Możesz mieć SERCE, które jest uosobieniem natury Boga.
Paweł w swoim liście uczy Filemona i Onezyma, a wraz z nimi nas, praktycznego zastosowania nauk naszego Pana o pojednaniu, wybaczeniu i budowaniu jedności opartej na wspólnocie wierzących.