Wspólnota w kościele
Wspólnota jest jednym z filarów każdego kościoła. Czym się charakteryzuje i jaka jest nasza w niej rola?
Wspólnota jest jednym z filarów każdego kościoła. Czym się charakteryzuje i jaka jest nasza w niej rola?
Co to jest Pismo Święte i do czego jest nam potrzebne?
Paweł przypomina Tymoteuszowi, by swoją pewność i zaufanie do Słowa Bożego opierał na pamięci o tym, od kogo się uczył.
Paweł w swoim liście uczy Filemona i Onezyma, a wraz z nimi nas, praktycznego zastosowania nauk naszego Pana o pojednaniu, wybaczeniu i budowaniu jedności opartej na wspólnocie wierzących.
Wiara w Pana Jezusa Chrystusa, zachowywanie Bożych przykazań i miłość do braci i siostry – potwierdzenie nasze zwycięskiej wiary wynikającej z tego, że jesteśmy Bożymi dziećmi.
Bóg jest światłością i nie ma w nim żadnej ciemności. Zbliżając się do Niego doświadczamy łaski przebaczenia i wyzwolenia z ciemności naszych grzechów. A poznajemy to poprzez posłuszeństwo Jego słowom i wzajemną miłość i społeczność z naszymi braćmi i siostrami.
Elżbieta i Maria spotykają się po rym, jak doświadczyły cudów w swoim życiu. A jednak o wiele ważniejsze jest dla nich przyjście na świat Mesjasza i związane z nim wypełnienie Bożych obietnic.
Bóg chce, byśmy całe nasze życie umacniali i ugruntowywali w Chrystusie. A jednak często postępujemy dokładnie odwrotnie, co kończy się katastrofą.
Ludzie są stęsknieni czegoś więcej niż codzienności, jeżeli jest to dla nich atrakcyjnie, są gotowi na wielki wysiłek. Bóg wylewa swoje serce do ludzi, jest ogarnięty współczuciem i nie ma ludzi dość. A my, jako uczniowie możemy się nauczyć, że nieważne jak niewiele mamy, jeżeli oddamy to Bogu, On wykorzysta to i będzie w stanie nasycić tysiące.
Pozostańmy w stanie w jakim nas powołano, ponieważ nasz stan jest darem łaski i nic nie powinno rozpraszać naszego oddania Bogu.